Sotenäs kommunvapen, länk till startsida

Meny

Presskontakter

Politiker:

Mats Abrahamsson (M), kommunstyrelsens ordförande

0702-13 95 74

mats.abrahamsson@sotenas.se


Helene Stranne (M), kommunfullmäktiges ordförande

0705-56 31 507

helene.stranne@sotenas.se


Birgitta Albertsson (S), oppositionsråd

0523-66 45 74

birgitta.albertsson@sotenas.se


Ordförande Utbildningsnämnden

Roland Mattsson (M)

0706-21 92 90

roland.mattsson@sotenas.se


Ordförande Byggnadsnämnden

Robert Yngve (KD)

0764-96 61 96

robert.yngve@sotenas.se


Ordförande Omsorgsnämnden

Nils-Olof Bengtson (M)

0703-15 08 51

nils.olof.bengtson@sotenas.se


Ordförande Miljönämnden mellersta Bohuslän

Eva Abrahamsson (M)

0702-34 75 16

eva.abrahamsson@sotenas.se


Ordförande Tekniska utskottet

Pär Eriksson (C)

par.eriksson@sotenas.se


Mediakontakter verksamhet:

Maria Vikingsson, kommunchef

0523-66 45 16

0721-45 76 14

maria.vikingsson@sotenas.se


Förvaltningschef Utbildningsförvaltningen

Ulf Blomquist

0523-66 46 86

ulf.blomquist@sotenas.se


Förvaltningschef Samhällsbyggnadsförvaltningen

Eveline Savik

0523-66 43 83

eveline.savik@sotenas.se


Förvaltningschef Omsorgsförvaltningen

Lisbeth Olsson

0523-66 45 54

lisbeth.olsson@sotenas.se


Personalchef

Erika Hassellöv

0523-66 45 76

erika.hassellov@sotenas.se


Ekonomichef

Ulrika Gellerstedt

0523-66 45 63

ulrika.gellerstedt@sotenas.se


Säkerhetssamordnare

Mona Engelbrektsson

0523-66 45 31

mona.engelbrektsson@sotenas.se


Räddningstjänstens chef

Peter Bergman

0523-66 45 16

0721-45 76 14

peter.bergman@sotenas.se

Publicerad: 2017-03-21 14.52

Senast ändrad: 2019-11-20 15.56

 

Dela detta innehåll

Jenny Borg

Kommunikatör

 

jenny.borg@sotenas.se

0523 - 66 46 65

Sotenäs kommun

Besöksadress

Parkgatan 46

456 80 Kungshamn

 

Hitta hit

 

Organisationsnummer:

212000-1322

Kontakta kommunen

Telefon: 0523-66 40 00

Skicka e-post

 

Besökstid

Måndag - torsdag

08:00 - 16:30

 

Fredag

08:00 - 15:00

 

Press och informationsmaterial